پرستار نیشابوری

متاسفانه، مدتی است که بیماری آنفولانزای خوکی، در کشور مشکل آفرین شده و جان تعدادی از هموطنان عزیمان را گرفته است. آخرین قربانی آنفولانزای خوکی در این روزها، مربوط می شود به پرستاری که بخاطر نجات جان یک مادر باردار و احیاء تنفسی بیمار از طریق دهان به دهان، خودش نیز به این بیماری آلوده شده و جانش را به جان آفرین تسلیم کرد.

پرستار فداکار نیشابوری بخاطر آنفولانزا فوت کرد

موج بیماری آنفلوانزای H1N1 در کشور سبب نگرانیهای گسترده در بین مردم شده است .متاسفانه این بیماری قربانیان متعددی در شهرهای مختلف کشور داشت.من جمله یک مادر باردار در نیشابور و پرستار فداکاری که به خاطر احیاء تنفسی بیمار مبتلا به بیماری آنفولانزا ، خودش نیز دچار این بیماری شد. به گزارش پارسناز سید محمد رضایی ثانی پرستار جوان و فداکار بر اثر ابتلا به این ویروس بخاطر مراقبت و پرستاری  و از جان گذشتگی اش در حق بیمار مبتلا به ویروس آنفولانزا ، درگذشت.

پرستار نیشابوری آنفولانزا

از طرفی می شنویم که یک پزشک بخاطر هزینه بخیه زدن گونه یک دختربچه ، بخیه های صورت وی را باز کرده و اورا بدون مداوای لازم به منزل می فرستند و از طرفی دیگر نیز شاهد این هستیم که یک پرستار فداکار و شجاع، برای نجات جان یک بیمار، جان خود را فدا می کند.

اگر جانب حق رعایت شود، باید به این پرستار فداکار نشان شجاعت ملی اهدا شود و نام یکی از بیمارستانهای بزرگ کشور به نام وی نام گذاری شود چرا که این افراد شریف می توانند سرلوحه و الگوی کادر درمانی تمام بیمارستانها و درمانگاههای کشور باشند.

در این راستا به گزارش پارس ناز قائم مقام سازمان نظام پرستاری، از تهیه گزارش علت حادثه فوت سید محمد رضایی ثانی پرستاری نیشابوری، خبر داد.محمد شریفی مقدم، اظهارداشت: به دنبال حادثه جان باختن سید محمد رضایی ثانی پرستار نیشابوری در حین احیاء بیمار مبتلا به آنفلوانزا که موجب تاثر و تاسف جامعه پرستاری کشور شده است، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری و عضو شورای عالی نظام پرستاری به نمایندگی از رئیس کل سازمان، به نیشابور رفته و در مراسم آن مرحوم شرکت کرده است.

به گزارش نظام پرستاری، وی ضمن عرض تسلیت مجدد به خانواده آن مرحوم و جامعه پرستاری کشور، تاکید کرد: الصاق روبان مشکی به عنوان نماد همراهی و همدردی با خانواده مرحوم رضایی، کوچکترین کاری است که جامعه پرستاری می تواند انجام دهد.

شریفی مقدم همچنین از اعزام تیم ویژه سازمان نظام پرستاری به نیشابور برای تهیه گزارش علت حادثه فوت پرستار رضایی خبر داد و گفت: گزارش تیم اعزام نیز آماده شده است.قائم مقام سازمان نظام پرستاری ابراز امیدواری نمود که با تمهیدات لازم در مراکز درمانی کشور، شاهد از دست رفتن نیروهای پرستاری در عرصه خدمت به مردم نباشیم.

وی افزود: فوت پرستار رضایی، از پرخطر بودن حرفه پرستاری حکایت دارد و می بایست نگاه ویژه ای به مسئولیت پرستاران داشته باشیم و مسئولین حوزه سلامت نیز از این حادثه تلخ، در جهت توجه به مشکلات پرستاری و تلاش برای رفع آنها، استفاده کنند.

پیکر پرستار نیشابوری تشییع شد

در مراسمی باشکوه پیکر پرستار فداکار،سید محمد رضایی ثانی پرستار بیمارستان 22 بهمن نیشابور که در اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا درگذشته بود با همراهی جمع کثیری از جامعه پرستاری تشییع شد.

فوت پرستار نیشابوری

سابق بر این محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، از جامعه پرستاری درخواست کرده بود که به احترام فوت پرستار نیشابوری که جان خود را در راه خدمت به مردم از دست داد، یک هفته با روبان مشکی در محل کارشان حاضر شوند.